• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

YABANCI FİLM BLACK SEA-KARADENİZ VİZYONA GİRDİ

Karadeniz’de içinde tonlarca bir denizaltıyı bulmak üzere Karadeniz´de maceraya atılan kaptanın maceralarını anlatan yabancı film vizyona girdi.


BlackSea-Karadeniz-Film-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz’in hırçın denizini bu kez yabancı gözüyle izleyeceğiz. İngiliz yapımı gerilim filmi Black Sea (Karadeniz) Türkiye’deki sineme severlerle de buluştu.

Eski mürettebatıyla arasını düzeltmek için, içinde tonlarca altın olduğu söylenen bir denizaltıyı bulmak üzere Kara Deniz´de maceraya atılan kaptan rolünde izleyeceğimiz Jude Law´a Scoot McNairy, Ben Mendelsohn gibi isimler eşlik ediyor.

30 yıllık denizcilik kariyeri eşi Chrissy’i (Jodie Whittaker) ve çocuklarını kaybetmesine mal olan Robinson, 11 yıldır çalıştığı gemi hurdası bulup satan şirketten sebepsiz yere kovulduğunda eski donanmacı Robinson, kendini ıskartaya çıkartılmış hisseder. Ancak II. Dünya Savaşı sırasında içi yığma altı dolu bir Alman U-Bot’unun Gürcü karasularında denizin altında yattığını öğrendiğinde kendini yeniden ispatlamanın bir yolunu bulur. Güçlü ilişkilere sahip Amerikalı Daniels ile birlikte hazine avını finanse eder ve eski bir Rus denizaltısı bulur. Ruslardan ve İngilizlerden oluşan mürettebatın yanında patronunun gölgesi olarak Daniels da Robinson ile bu maceraya katılır. Denizaltı daha derinlere daldıkça tüm mürettabatın aklında tek bir şey vardır: Altından pay kapmak! Robinson herkesin eşit pay alacağı sözünü vermiştir. Yolculuk ilerledikçe İngilizler ile Ruslar arasındaki gerilim önce öfkeye ardından çatışmaya dönüşür. Altından daha fazla pay kapma arzusu arttıkça ve tekrar karaya çıkma ümidi kesildikçe, denizaltının klostrofobik ortamında alınan nefes sayısı tek tek azalır. Şok edici ihaneti öğrenen ve artık bunun son yolculukları olacağından şüphelenmeye başlayan mürettebat, birbirine sırt döner ve herkes kendi canının derdine düşer.

Black Sea (Karadeniz) filmini Türkiye genelinde 40 sinema salonunda izlenebilinecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?