• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘YAĞMUR KIYAMET ÇİÇEĞİ’ FİLMİNİN GALASI YAPILDI

Bir Karadeniz filmi olan ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’nin galası iş, sanat ve cemiyet dünyasının yoğun katılımıyla İstanbul’da yapıldı. Film 12 Aralık Cuma günü vizyona girecek.


 

Yağmur-Kıyamet-Çiçeği-Gala---3Merakla beklenen ve 12 Aralık’ta vizyona girecek olan Yağmur Kıyamet Çiçeği filminin galası Özdilek Park İstanbul’da yapıldı. Katılımın çok yüksek olduğu galada sanat ve cemiyet dünyasından birçok isim yer aldı. Filmin galasında dikkat çeken davetliler arasında Kazım Koyuncu’nun aileside vardı. 

Yönetmenliğini Onur Aydın’ın, yapımcılığını ise Gülay Kuriş ve Şaban Tokdemir üstlendi. filmin başrollerinde Engin Hepileri, Elena Viunova, Erkan Kolçak Köstendil ve Devrim Saltoğlu yer alırken, Settar Tanrıöğen , Altan Erkekli, Devrim Yakut, Sait Genay, Hüseyin Avni Danyal, Rıza Sönmez , Sevtap Özaltun, Serap Aksoy ve Ruhi Sarı gibi güçlü isimler de dikkat çekiyor.

Yağmur-Kıyamet-Çiçeği-Gala---4Kazım Koyuncu’nun anısına yapılan filmde farklı öyküler ortak kadere dönüşüyor. Kazım’ın hikayesini, Çernobil’in etkilerini, imkansız bir aşkı ve Trabzonspor’un unutulmaz 1995-1996 sezonunu konu alan film Adana Altın Koza’da iki ödül almıştı.

Yoğun katılımın olduğu galada patikaa.com’da davetliler arasındaydı. Karadeniz Kültür-Sanat haberleriyle de dikkat çeken patikaa.com film ile ilgili gelişmeleri okuyucularıyla paylaşmaya devam edecek.

Yağmur-Kıyamet-Çiçeği-Gala---2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?