• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘YAĞMUR-KIYAMET ÇİÇEĞİ’NİN İLK FRAGMANI

Kazım koyuncu, Çernobil, Trabzonspor konularını birleştiren “Yağmur-Kıyamet Çiçeği” adlı filminin ilk fragmanı yayınlandı.


kazımkoyuncufilmfragman2


Patikaa Haber Merkezi


Kazım Koyuncu’nun hayatının yanı sıra Çernobil felaketi, Nataşalar ve Trabzonspor’un 1995 – 1996’da şampiyonluğu kaybedilişi ve sonrasında şehirde ilan edilen yas’ın anlatıldığı “Yağmur-Kıyamet Çiçeği”adlı film yakında vizyona girecek.

Filmde; Engin Hepileri,Elena Viunova, Erkan Kolçak Köstendil, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Settar Tanrıöğen, Altan Erkekli, Devrim Yakut, Sait Genay, Serap Aksoy, Rıza Sönmez, Hüseyin Avni Danyal ve Ruhi Sarı gibi dev oyuncular yer alıyor.

İşte Filmin Hikâyesi

Kazım, yirmi yaşında bir üniversite öğrencisidir. Siyasi görüşleri nedeni ile gözaltına alınınca, üniversiteden uzaklaştırma cezası alır. Kendine yeni bir yön çizmeye karar verir. Okulu bırakacak ve profesyonel olarak müzik yapacaktır. Ama bunu ailesine yakınlarına anlatmak ve ikna etmek düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Memleketi olan Hopa’ya gittiğinde onu bekleyen bir diğer açmaz, çocukluk aşkı olan Seher ile yeniden karşılaşmak olur.

Şenol, Akçaabatspor’da oynayan bir futbolcudur. Yetenekleri dikkat çekmiş, Trabzonspor’a transfer olmak üzeredir. Arkadaşlarının aracılığıyla Elena ile tanışır. Elena sovyetlerin dağılması ile Türkiye’ye gelmiş bir hayat kadınıdır. Şenol Elena’ya ilk görüşte aşık olur. Elena’nın hikayesindeki gerçekleri açığa çıktıkca aşkta büyümeye başlar. Şenol için olaylar içinden çıkılmaz bir hale gelir.

1996 futbol sezonu oynanmaktadır. Trabzonspor ile Fenerbahçe kıyasıya bir şampiyonluk yarışının içindedir. Trabzonspor amigosu olan Ahmet şampiyonluğa sonuna kadar inanmış, bunu hayatının anlamı haline getirmiştir. Son anda kaçan şampiyonluk, Ahmet içinde bir felaket olur.

Birbirinden farklı gelişen olaylar, bir noktada birbirine temas etmeye ve etkilemeye başlar. Farklı yaşamlar, ortak kader, tek öykü…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

#

‘YAĞMUR-KIYAMET ÇİÇEĞİ’NİN İLK FRAGMANI” için 1 yorum

  1. “YAĞMUR ̵ : diyor ki:

    […] Filmin 1. Fragmanı İçin Tıklayın  […]