• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘YAĞMUR: KIYAMET ÇİÇEĞİ’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Bir Karadeniz filmi olan Yağmur: Kıyamet Çiçeği’nin vizyona girmesi için geri sayım başladı. Film 12 Aralık’da seyirciyle buluşacak.


YağmurKıyametÇiçeği12Aralık-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Sadece Karadenizlilerin değil tüm Türkiye’de sinemaseverlerin merakla beklediği “Yağmur: Kıyamet Çiçeği” filmi 12 Aralık’da vizyona girecek. Filmin tüm Türkiye’deki seyirci ile buluşması için hazırlıklar tamamlandı.

Kazım Koyuncu, Çernobil faciası ve Trabzonspor’un işlediği film, 21. Adana Altın Koza Film Festivali’nde sinema yazarları (SİYAD) jürisi tarafından en iyi film ödülünü kazanmıştı.

İşte Filmin Konusu
Kazım, yirmi yaşında bir üniversite öğrencisidir. Siyasi görüşleri nedeni ile gözaltına alınınca, üniversiteden uzaklaştırma cezası alır. Kendine yeni bir yön çizmeye karar verir. Okulu bırakacak ve profesyonel olarak müzik yapacaktır. Ama bunu ailesine yakınlarına anlatmak ve ikna etmek düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Memleketi olan Hopa’ya gittiğinde onu bekleyen bir diğer açmaz, çocukluk aşkı olan Seher ile yeniden karşılaşmak olur.

YağmurKıyametÇiçeği12Aralık-2Şenol, Akçaabatspor’da oynayan bir futbolcudur. Yetenekleri dikkat çekmiş, Trabzonspor’a transfer olmak üzeredir. Arkadaşlarının aracılığıyla Elena ile tanışır. Elena sovyetlerin dağılması ile Türkiye’ye gelmiş bir hayat kadınıdır. Şenol Elena’ya ilk görüşte aşık olur. Elena’nın hikayesindeki gerçekleri açığa çıktıkca aşkta büyümeye başlar. Şenol için olaylar içinden çıkılmaz bir hale gelir.

1996 futbol sezonu oynanmaktadır. Trabzonspor ile Fenerbahçe kıyasıya bir şampiyonluk yarışının içindedir. Trabzonspor amigosu olan Ahmet şampiyonluğa sonuna kadar inanmış, bunu hayatının anlamı haline getirmiştir. Son anda kaçan şampiyonluk, Ahmet içinde bir felaket olur.

Birbirinden farklı gelişen olaylar, bir noktada birbirine temas etmeye ve etkilemeye başlar. Farklı yaşamlar, ortak kader, tek öykü…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?