• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘YAĞMUR KIYAMET ÇİÇEĞİ’ VİZYONDAN KALKTI!

12 Aralık’ta sinemaseverlerin karşısına ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ filmi bir ay sonunda vizyondan kalktı. Filmi dört haftada 58.993 kişi izledi.


YağmurKıyametÇiçeği12Aralık-2Patikaa.com / Haber Merkezi


Büyük umutlarla beyaz perdeye taşınan ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ filmi beklenen ilgiyi görmeyince vizyondan erken kalktı. 4 hafta vizyonda kalan filmi toplam da 58.993 sinemasever izledi.

90 sinema salonunda 12 Aralık’ta vizyona giren ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ filmine ilginin düşük olması hayal kırıklığına neden oldu. Adana Altın Koza Film Festivalinde SİYAD en iyi film ödülü kazanan ve Gülay Kuriş’in yapımcılığını üstlendiği Onur Aydın’ın yazıp yönettiği ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’, Tarihin en büyük felaketlerinden biri olan Çernobil’i, etkileyici bir aşk hikâyesini, 1995-1996 sezonunda Trabzonspor’un Fenerbahçe’ye kaybettiği şampiyonluk maçının ardından intihar eden bir taraftarın öyküsünü ve genç yaşta kaybettiğimiz Karadeniz’in efsane sanatçısı Kazım Koyuncu’nun hikâyesini iç içe anlatıyordu.

Filmde Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Sait Genay, SettarTanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova, Rıza Sönmez ve Serap Aksoy gibi isimler yer aldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?