• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘YAĞMUR KIYAMET ÇİÇEĞİ’Nİ BİR HAFTADA 36.941 KİŞİ İZLEDİ

Kazım Koyuncu, Trabzonspor ve Nataşa meselesini konu alan Karadeniz filmi ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ni bir haftada 36.941 kişi izledi.


Yağmur-Kıyamet-Çiçeği-1.Hafta


Patikaa.com / Haber Merkezi


Bir Karadeniz filmi olan ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’nin vizyona girmesinden bu yana bir hafta geçti. 90 sinema salonunda vizyona giren film ilk hafta 36.941 kişi tarafından izledi.

Kazım Koyuncu, Trabzonspor ve 90’lı yıllarda Karadeniz’de ‘nataşa’ meselesi olarak bilinen eski SSCB kadınlarının bölgedeki yaşamı ve topluma etkilerinin anlatıldığı filmde Çernobil’in yansımaları da ele alınıyor.

Filmde, Tarihin en büyük felaketlerinden biri olan Çernobil’i, etkileyici bir aşk hikâyesini, 1995-1996 sezonunda Trabzonspor’un Fenerbahçe’ye kaybettiği şampiyonluk maçının ardından intihar eden bir taraftarın öyküsünü ve genç yaşta kaybettiğimiz Karadeniz’in efsane sanatçısı Kazım Koyuncu’nun hikâyesini iç içe anlatılıyor.

Gülay Kuriş’in yapımcılığını üstlendiği, Onur Aydın’ın yazıp yönettiği ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ filminde Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Sait Genay, SettarTanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova, Rıza Sönmez ve Serap Aksoy gibi isimler oynuyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?