• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Kasım 2014

YAŞANABİLİR KENTLER İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM

Harita Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi ile Giresun Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği “Kentsel Dönüşüm” Panelinde yaşanabilinir kentlerin oluşturulması ön plana çıktı.


manset_giresun_g60d5s7347se3t9kh7cf67HKMO (Harita Mühendisleri Odası) Trabzon Şubesi iİle Giresun Belediyesinin ortaklaşa düzenleşiği “ Kentsel Dönüşüm “ Paneli Giresun Belediyesi Ek Hizmet Binasında yapıldı.

Panele Konuşmacı olarak İTÜ Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Tahsin Yomralıoğlu, KTÜ Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Bayram Uzun, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Fahri Özten ve Giresun Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür Yardımcısı Ercan Durhan konuşmacı olarak katıldılar. .

Konuşmacılar özellikle çarpık kentleşme üzerine vurgu yaparak, yaşanabilir kentlerin oluşturulması için “Kentsel Dönüşümün” önemine ve uygulamalarının hızlandırılmasına işaret ettiler.

Panelin sonunda, sürdürülebilirliğinin sağlanması amacı ile “Kentsel Dönüşüm” ana başlığı altında Giresun ‘da 2015 bahar döneminde sempozyum düzenlenmesi önerilmiştir.

Bu organizasyonun düzenlenmesine katkı sağlayan Giresun Belediye Başkanı Kerim AKSU’ya, KTÜ Coğrafi Bilgi Sistemleri Laboratuarın da Giresun İçin özel hazırlanan ve tek örneği olan Giresun İl Haritası Hediye edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?