• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

25 Eylül 2014

YATIRIMLAR ORDU’YA BÜYÜK KATKI YAPACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hamdi Yıldırım, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın davetlisi olarak Ordu’ya geldi.


OrduYatırımlar2Ordu’da sürdürülen ulaştırma yatırımlarını yerinde görmek üzere Ordu’ya gelen Müsteşar Yardımcısı Hamdi Yıldırım, helikopterle Ordu-Giresun Havaalanı inşaatına indi. Burada şantiye binasında ilgililerden brifing alan Müsteşar Yardımcısı Yıldırım, Bakanlık olarak yatırım alanında ikinci aşamaya geçtiklerini belirtti. Yıldırım, “Bu aşamada süregelen ve dünyanın gıptayla baktığı yatırım dönemine giriyoruz. Bunların başında otoyollar dönemi başlıyor, köprüler, kanallar dönemi başlayacak. Bu da bütün dünyada Türkiye’yi önemli bir hale getirecek” dedi.

Ordu-Giresun Havaalanı’nın da ikinci havacılık sektörünün teknolojisi açısından önemli bir yatırım olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bu havaalanı üzerinde çok titizlikle durduğumuz bir yatırım. Çünkü Türkiye’nin denizde ilk havaalanıdır” diye konuştu.

OrduYatırımlar3Yıldırım, beraberinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve bir heyet ile birlikte helikopterle Ordu-Giresun Havaalanı, Ordu çevre yolu, Fatsa-Kumru-Korgan ve Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy hatlarında yapımı süren yol çalışmalarını havadan inceledi.

Havalimanının incelenmesinin ardından Devlet Hava Meydanları İşletmesine bağlı helikopterle havalanan basın mensupları, yapımına 2011 yılında başlanan projeyi havadan fotoğraflayıp görüntüledi. Ordu’ya 19, Giresun’a 25 kilometre mesafede olan ve Ordu’nun Gülyalı ile Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı’nın pist uzunluğu 3 bin metre, genişliği ise 45 metre olarak yapılıyor.

OrduYatırımlar4Avrupa’nın denize dolgu ilk havalimanını havadan görüntülenmesinin ardından; Abdülhamit Han’ın 140 yıllık rüyası, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak olan tarihi Dereyolu, Ordu Üniversitesi Yerleşkesi, Türkiye’nin 4. Karadeniz’in ilk botanik bahçesi olacak, içerisinde 116 dönümlük arazide 3 bin çeşit bitki türünü barındıracak Botanik Park, Organize Sanayi Bölgesi, Karadeniz Sahil Yolu, Türkiye’nin en uzun tüneli Nefise Akçelik Tüneli, yapımı devam eden 300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesi inşaatları da yine helikopterle havadan görüntülendi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

#

YATIRIMLAR ORDU’YA BÜYÜK KATKI YAPACAK” için 1 yorum