• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

09 Nisan 2016

YAYLA EVİ YAPIMINDA REFORM GİBİ PROJE

Trabzon’da “Yayla ve Köylere Uygun Ahşap Yapıların İnşa, Bakım ve Onarım İşlemlerini Gerçekleştirebilecek Nitelikli Elemanların Yetiştirilmesi Projesi” hazırlandı.


YaylaEviEğitimli-2Yayla evi yapımında reform gibi proje başlıyor. Trabzon’un Of ilçesinde artık yaylalardaki kötü yapılaşmanın önüne geçmek, doğaya ve yöre mimarisine uygun yapılar inşa etmek amacıyla hazırlanan proje kapsamında nitelikli elemanlar yetiştirilecek.

Of Ticaret ve Sanayi Odası ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Of Teknoloji Fakültesinin ortaklığı ve bir orman ürünleri şirketinin iştiraki ile “Yayla ve Köylere Uygun Ahşap Yapıların İnşa, Bakım ve Onarım İşlemlerini Gerçekleştirebilecek Nitelikli Elemanların Yetiştirilmesi Projesi” hazırlandı.

Turizme, yöre kültürüne katkı sağlamak amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumunca uygulanan Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında hazırlanan 225 bin 497 avro bütçeli proje, 10 ay sürecek ve 28 Şubat 2017’de sona erecek.

Proje kapsamında orman ürünleri alanında eğitim verilen meslek liselerinden ya da meslek yüksekokullarından mezun işsiz gençlere, hibe programı kapsamında Türkiye’de kabul edilen 58 çalışma arasındaki proje çerçevesinde uzmanlar tarafından teorik ve pratik bilgi aktarılacak.

“Yayla ve Köylere Uygun Ahşap Yapıların İnşa, Bakım ve Onarım İşlemlerini Gerçekleştirebilecek Nitelikli Elemanların Yetiştirilmesi Projesi” ile birlikte yaylalarda görüntü kirliliği ortadan kalkması hedefleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?