• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

YAYLADA MAHSUR KALANLAR HELİKOPTERLE KURTARILDI

Trabzon’da yoğun kar yağışı nedeniyle yaylada mahsur kalan 5 vatandaşımız başarılı bir operasyon neticesinde helikopterle kurtarıldı.


TrabzonYaylaOperasyon-3Yoğun kar yağışından dolayı yaylada mahsur kalan elektrik enerji şirketinin 5 personeli başarılı bir operasyonla kurtarıldı.

Trabzon’un Hayrat İlçesine bağlı Büyükharman Yaylasında 8 Ocak tarihinde bir arızayı gidermek için bulunan elektrik enerji şirketinin Ali Gürbüz, Emsal Topçu, Hakan Akaltun, Avni Çakır, Mustafa Esen isimli 5 personeli yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı.

TrabzonYaylaOperasyon-4Donma tehlikesi geçiren 5 vatandaşımızı kurtarmak üzere Trabzon Valiliğinin koordinesinde Genel Kurmay Başkanlığına ait personeliyle tam donanımlı bir kurtarma helikopteri ve Trabzon Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri başarılı bir operasyonla 5 vatandaşımızı kurtardı.

Kurtarma çalışmalarının başarılı bir şekilde gerçekleşmesinden dolayı ekiplere teşekkür eden Vali Öz, “Mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarılması için en güvenli yöntemler değerlendirilerek, Başbakanlık AFAD ve Genel Kurmay Başkanlığı işbirliği ile tam donanımlı bir helikopter yola temin edilmiştir. Helikopterle bölgeye ulaşan ekiplerimiz donmak üzere olan vatandaşlarımız başarılı bir operasyonla kurtarmıştır.

TrabzonYaylaOperasyon-2Tüm imkanlarımızı seferber ettiğimiz bu operasyonun başarıyla sonuçlanmasında emeği olan başta Genel Kurmay Başkanlığımızın personeline ve Trabzon AFAD Müdürlüğümüzün ekiplerine teşekkür ediyor, kurtarılan vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Kurtarılan 5 vatandaşımız da çok zor anlar yaşadıklarını ifade ederek, “Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin. Bu zor günde yanımızda bulunup, hayatta kalmamıza vesile oldular. Başta sayın valimiz olmak üzere bizi kurtaran tüm ekiplere teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

TrabzonYaylaOperasyon-5

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?