• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

YEDİDEĞİRMENLER TABİAT PARKI HAZİRAN’DA TAMAMLANACAK

Giresun’un Espiye ilçesindeki Yedideğirmenler Tabiat Parkında geçen yıl başlatılan çalışmalar 2016 Haziran ayında tamamlanarak turizm hizmetine başlayacak.


YEDİDEĞİRMENLER-TABİAT-PARKI-2Giresun Valisi Hasan Karahan, Espiye ilçesindeki Yedideğirmenler Tabiat Parkına giderek yürütülen çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

YEDİDEĞİRMENLER-TABİAT-PARKI-3Yetkililer, 2013 yılında tabiat parkı olarak tescil edilen yedi değirmenler tabiat parkı, kalesi, taş köprüleri, mağaraları, obrukları,6’sı kullanılan 7 değirmeniyle, orman-kaya-su ekosistemiyle eşsiz bir doğa görüntüsü sunduğunu kaydettiler.2014 yılından itibaren tesisleşme çalışmaları başlayan tabiat parkında, doğal taş kaplama araç yolları, kaynak taşı kaplama patika yolları, kamelyaları, manzara seyir noktaları, mescidi, WC’si tamamlandığı bilgisini veren yetkililer, 2015 yılı sonu itibariyle kır lokantası, büfe, kamelyalar, yürüyüş yollarının devamı, yöresel ürün satış standları, su ve aydınlatma işlerine başlanıldığı, 2016 Haziran ayında tamamlanacağını söylediler.

YEDİDEĞİRMENLER-TABİAT-PARKI-4Giresun merkezden 63km’yle 1 saat uzaklıktaki tabiat parkının eşsiz bir doğa harikası olduğunu belirten Vali Karahan, parktaki çalışmalar tamamlanmasıyla birlikte ilimiz turizmine ivme kazandıracağını söyledi. Vali Karahan, parkın ilimiz turizmi için önemli bir lokomotif olacağına inandığını belirterek, rahat ve konforlu ulaşım için yolların güzelleştirilmesi için ilgililere talimat verdi. İncelemelerde Espiye Kaymakamı Mesut Çoban’da hazır bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?