• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

14 Eylül 2014

YENİ BAŞKONSOLOS GÖREVE BAŞLADI

Geçtiğimiz ay Batum Başkonsolosluğu görevine atanan Yasin Temizkan resmen göreve başladı.


yasintemizkan1


Patikaa.com / Haber Merkezi


TC Batum Başkonsolosluğunda yeni dönem resmen başladı. Engin Arıkan’ın yerine yeni Başkonsolos olarak göreve atanan Yasin Temizkan görevine başladı.

Patikaa.com olarak Yasin Temizkan’a yeni görevinde başarılar dileriz.

Yasin Temizkan Biyografisi

1979 İstanbul doğumlu olan Yasin Temizkan ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamış ve 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. İngilizce bilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı’na 2004 yılında katılmış ve 2006 yılına kadar Orta Doğu Genel Müdür Yardımcılığında Aday Meslek Memuru ve Ataşe olarak görev yapmıştır.

2006 yılında Cidde Başkonsolosluğu’na (Suudi Arabistan) atanan Temizkan, burada Ataşe ve Muavin Konsolos olarak görev yapmış ve 2008 yılında Kuala Lumpur Büyükelçiliği’ne (Malezya) tayin olmuştur. Büyükelçilikte Üçüncü Kâtip olarak göreve başlamış ve buradaki görevi sırasında terfi ederek sırasıyla İkinci Kâtip ve Müsteşar unvanlarını almıştır.  

2012 yılında Dışişleri Bakanlığı Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak göreve başlamış ve aynı yıl Daire Başkan Vekilliğine terfi etmiştir.

Yasin Temizkan Eylül 2014’de Batum Başkonsolosu olarak atanmış atanmıştır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?