• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

YENİ NİKÂH MEKÂNI: DERELER

Arhavi’li Fotoğraf sanatçısı Taner Kılınç, düğün fotoğraflarında yeni bir akın başlattı. Dış mekan olarak dereleri kullanmaya başlayan Kılınç’a genç çiftler büyük ilgi göstermeye başladı.


derenikah2Arhavili Fotoğraf sanatçısı Taner Kılınç’ın başlatmış olduğu derelerde düğün fotoğrafı yeni bir akın başlattı. Çalışmalarında bir hayli iddialı ve farklılığı olan sanatçı, son yıllarda özellikle Karadeniz’in gündeminden düşmeyen HES’lere karşı bir tepki olarak böyle kompozisyonlar seçtiğini belirterek; “işin bir başka güzelliği ise derelerine sahip çıkan damat ve gelin adaylarının bu konuda istekli olmaları” dedi.

Kılınç çalışmalarında bölge insanının kültürel mekânlarının yanında dış mekânda dereler hatta dere içi mekânlar kullanmaktan büyük keyif aldığını belirterek; ” maalesef böyle bir çalışmayı ancak yaz aylarında yapmamız mümkün” dedi.

Karadeniz’de bulunan vadilerin ve derelerin mutlak suretle korunması gerektiğini belirten Kılınç, “Tüm zenginliği doğa olan memleketimizde bir HES belasıdır gidiyor. Memleketini, ülkesini ve doğasını seven herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

derenikah3

Fotoğraf sanatçısı Taner Kılınç sadece dereleri değil Karadeniz’in otantik alanlarını da mekân olarak kullanıyor. Sanatçı bu özel çalışmalarını sosyal medyadan da takipçilerine ulaştırıyor.

derenikah4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?