• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

05 Ağustos 2017

YENİ ORDU STADININ TRİBÜNLERİ YÜKSELİYOR

Ordu’da UEFA standartlarında, 20 bin seyirci kapasiteli ve 102 milyon TL maliyetindeki yeni Ordu stadının inşası devam ediyor. Stad 450 iş gününde tamamlanacak.


Ordu ilinde UEFA standartlarında, 20 bin seyirci kapasiteli ve 102 milyon TL maliyetindeki yeni Ordu stadının tribün inşası devam ediyor.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Enver Yılmaz, “Şu anda yeni stadın batı tribününde sürdürülen kaba inşaatın sonuna gelindi, güney ve kuzey tribünlerinin de yapımına başlandı. Kısa süre sonra doğu tribünü için de çalışmalar başlayacak” dedi.

450 İŞ GÜNÜNDE TAMAMLANACAK

Ordu’da Mayıs ayında temeli atılarak yapımına başlanılan yeni stadın tribünleri yükselmeye başladı. UEFA standartlarında, Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’nde inşasına başlanılan 102 milyon TL maliyetindeki yeni Ordu stadında çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Başkan Enver Yılmaz, 20 bin seyirci kapasiteli yeni stadın zamanında tamamlanabilmesi için yüklenici firmanın gayret gösterdiğini ve hedeflerinin 450 iş gününde projeyi tamamlamak olduğunu söyledi.

PROJEDE 200’ÜN ÜZERİNDE İŞÇİ ÇALIŞIYOR

Projede 200’ün üzerinde işçinin çalıştığını belirten Başkan Yılmaz, “Şu anda yeni stadın batı tribününde devam eden kaba inşaatın sonuna gelindi. Güney ve kuzey tribünlerinin de yapımına başlandı. Kısa süre sonra, doğu tribününe yönelik çalışmalarımız başlayacak. Proje sorunsuz şekilde yükselmeye devam ediyor” diye konuştu.

53 BİN 952 METREKARE ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLİYOR

Stadın 53 bin 952 metrekare alan üzerine inşa edildiğini hatırlatan Başkan Enver Yılmaz, “Yeni Ordu stadı, spor kompleksi olarak hizmet verecek. UEFA standartlarında yapılan stadımız şimdiden ilimize hayırlı olsun. İnşallah bu projemiz çok kısa zamanda tamamlanarak tüm sporseverlerin hizmetine sunulacak. Yeni stadın ilimize kazandırılmasına katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve hükümetimize teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah söz verdiğimiz şeklinde stadımız, 2018’in Mayıs ayına kadar tamamlanacak. Hedefimiz Yeni Orduspor’u da bir sonraki sezonda bu statta oynatmak” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?