• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

27 Ağustos 2014

YENİ SPORTİF TESİSLERLE YENİ HEDEFLER

Rize GHS İl Müdürü Mustafa Çelik, Kapalı Spor Salonu, Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte Rize’nin sportif anlamdaki en büyük eksiklerinin giderileceğini söyledi.


rize-gsmtesisi1Rize’nin spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Kapalı Spor Salonu, Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte Rize’nin sportif anlamdaki en büyük eksiklerinin giderileceğini söyledi.
2013 yılı Kasım ayı içerisinde Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne atanan Mustafa Çelik, Rize’de sportif anlamda gelinen noktada birçok eksiklerin olmasına rağmen, kısa zaman içerisinde çok fazla yol kat ettiklerini söyledi.

Sporcu Kamp Eğitim Merkezi Hizmete Başladı

Rize’nin Çaykent Beldesi’ne bağlı Salarha Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’nin tamamlanarak hizmete başladığını belirten Çelik, “İlimizin spor turizmini canlandıracak önemli bir merkez inşa ettik. Eksikleri tamamlanan kamp eğitim merkezimizde ilk olarak 75 kişilik hentbolcu kafilemizi ağırladık. Türkiye’nin çeşitli illerinden her yıl binlerce sporcumuzun buraya gelerek kampa gireceklerini düşünürsek, bu spor turizmi açısından ilimize önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

11 bin 380 metre kare alanda hizmet veren Salarha Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’nin bölgede tek örnek olduğunu belirten Çelik, “7 katlı binamızda masa tenisi, güreş ve fitness salonu, 2 adet eğitim dersliği, 170 kişilik konferans salonu, 8 suit, 88 çift kişilik ve 104 tek kişilik olmak üzere toplam 200 yatak odası bulunuyor. Aynı anda 312 kişiyi ağırlayabiliyoruz. İlimizin iklimi ve doğası nedeniyle kamp eğitim merkezimizin, her branştan birçok spor kulübü için cazibe merkezi haline dönüşeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

rize-gsmtesisi2Gençlik Merkezi Tamamlanıyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Müftü Mahallesi’ndeki Eski Ekrem Orhon Stadı arazisinin üstünde yapımı devam eden Gençlik Merkezi’nin de ekim ayı içinde tamamlanacağını ve en geç yeni yıla kadar hizmete başlayacağını belirtti.

Çalışmaları yerinde inceleyen İl Müdürü Çelik, “5 katlı hizmet olacak hizmet binamızda çok yönlü bölümlerimiz var. Masa tenisi, bilardo, güreş, folklor ve tekvando ile judo gibi dövüş sporları için sporcularımızın çalışmalarını yapabileceği salonlarımızdan tutun da, müzik odası, ses kayıt odası, resim işliği, el sanatları, plastik sanatlar, zeka oyunları, maket işliği, bilgisayar işliği, tiyatro gibi faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği bölümlerimiz var. Birçok alanda eğitimlerin verilebileceği merkezimizde gençlerimiz boş vakitlerini geçirirken hem eğlenecekler, hem öğrenecekler” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?