• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

29 Eylül 2014

‘YEŞİL YOL’ TURİZMİ HAREKETLENDİRECEK

Rize valisi Enver Yazıcı, Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin yaylalarını birleştiren ‘Yeşil Yol’ Projesi ile yaylalarda eko-turizmin hareketleneceğini söyledi.


VALİYEŞİLYOL1Vali Ersin Yazıcı bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Petran ve Anzer Yaylasına gitti. Vali Yazıcı, yol boyunca yapılan çalışmaları inceledi.

Rize’de göreve başladığı ilk günden itibaren Rize ve ilçelerini karış karış dolaşan Vali Yazıcı, son gezisini İkizdere yaylalarına yaptı.

Yapılan geziye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şefik Aygöl, İkizdere Kaymakamı Abdil Koç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şafak Bulut ile diğer ilgililer katıldı.

Vali Yazıcı, havası ile suyu ile mükemmel bir zenginliğe sahip olan İkizdere yaylalarının turizm açısından nasıl değerlendirilebileceği hakkında fikir alışverişi yaptı.

Sürdürülen çalışmalar hakkında İkizdere Kaymakamı Abdil Koç ve yetkililerden bilgi alan Vali Yazıcı, vatandaşlarla da sohbet etti.

Vali Yazıcı, yaylalarımızı turizme kazandırmak ve cazibe merkezi haline getirmek için imkânlar ölçüsünde gereken alt ve üst yapı çalışmalarının yapılacağını söyledi.

Vali Yazıcı, Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin yaylalarını birleştiren ‘Yeşil Yol’ Projesi ile yaylalarda eko-turizmin hareketleneceğini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?