• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

25 Aralık 2014

YILBAŞINDA DOĞU KARADENİZ’E AKIN VAR

Doğu Karadeniz, doğal güzellikleri ve sunduğu tarihi, kültürel ve sportif aktiviteleriyle yılbaşı tatilinde de yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri oluyor.


YılbaşıKaradeniz2Doğal güzellikleriyle iş ve şehir yaşantısının stresinden uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği Doğu Karadeniz’e, yılbaşı tatilinde de yerli ve yabancı turistler rağbet gösteriyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz’i ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında her geçen yıl artış yaşandığını belirterek, geçen sene 4 milyon olan ziyaretçi sayısının, 2014 yılında yüzde 25 artış göstererek 5 milyonu aştığını söyledi.

Kaldırım, bölgede turizm rakamlarının “Uzungöl” ve “Ayder” kökenli geliştiğini vurgulayarak, turizm destinasyonunu Samsun’dan Artvin’e kadar yaymayı amaçladıklarını ifade etti.

YılbaşıKaradeniz3Bilindiği üzere Türkiye’nin en önemli turizm yörelerinden biri haline gelen Doğu Karadeniz, iş ve şehir yaşantısının stresinden uzaklaşmak isteyenlerin tercihlerinin başında yer alıyor.

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Doğu Karadeniz, kışın karlı dağları, gölleri, kendine özgü doğası, mağaraları, tarihi mekanları ve sunduğu turizm alternatifleriyle yılbaşı tatilinde de yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Doğal ve kültürel varlıkların yanı sıra ılıman iklimi, Yağmurlu havası, turistik pansiyonları ve yöresel yemekleriyle de ilgi gören Doğu Karadeniz, ziyaretçilerine doğa turizmine yönelik pek çok alternatif sunarak, diğer özel günlerde olduğu gibi yılbaşı tatilinde de otel rezervasyonlarında büyük oranda doluluk yaşıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?