• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Eylül 2014

YİNE RİZE YİNE SEL

Sağanak yağış Karadeniz’i etkisi altına alırken Rize yine selden nasibini aldı, Uzun süren sağanak yağış bir çok bölgede heyelanlara ve göçüklere neden oldu.


BySTX9MIcAAo-gd

Rize’de etkili olan sağanak yağışlar bir çok ilçede etkisini gösterdi, Rize Valisi Ersin Yazıcı etkili olan sağanak yağış nedeniyle oluşan su taşkınlarının zarar verdiği Ardeşen, Çamlıhemşin ve Fındıklı ilçelerinde incelemelerde bulundu. uzun süre etkili olan sağanak yağış nedeniyle, Ardeşen-Çamlıhemşin karayolunda heyelan meydana geldi.

Vali Yazıcı, aşırı yağış sonrası etkilenen yolların açılması için İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin hızlı bir şekilde bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Yolların açılıp düzeltilmesiyle birlikte ekiplerin hasar tespit çalışmalarına başlayacağını söyleyen Vali Yazıcı, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ardeşen-Çamlıhemşin karayolu 4. km’sinde meydana gelen heyelan nedeniyle yol kısmen ulaşıma kapanırken, Karayolları ekipleri ulaşımı kontrollü olarak tek şeritten veriyor.

Yağışlar Devam Edecek

Vali Ersin Yazıcı, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada “Geceden beri etkili olan yoğun yağışlar halen devam ediyor. Birkaç noktada sıkıntımız var. Bunlardan bir tanesi de Ardeşen-Çamlıhemşin karayolu. Yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Birkaç saat içinde yolu trafiğe tamamen açmayı hedefliyoruz. Bu yağışlar bir süre daha devam edecek” dedi.

Can Kaybı Yok

Yürütülmekte olan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Yazıcı, “ meydana gelen heyelanda can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu, heyelanın verdiği zararın ise en kısa sürede giderileceğini ve bölgede hayatın normale döneceğini ” söyledi.

manşet sel

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?