• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

YTÜ’DE KARADENİZ RÜZGÂRI ESECEK

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Müzik Kulübü tarafından düzenlenen Karadeniz Gecesi’nde Yıldızlıların yanı sıra tüm öğrenciler, horona, kemençeye ve tuluma doyacaklar.


YTÜ-KARADENİZGecesi-2İstanbul’daki Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Kulübü tarafından, sosyal sorumluluk projelerine destek amaçlı düzenlenen gecede, tulum, kemençe ve İmera Grubu Karadeniz rüzgârı esecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Müzik Kulübü tarafından yapılan açıklamada düzenlenecek olan Karadeniz Gecesi’nde Yıldızlıların yanı sıra tüm öğrenciler, horona, kemençeye ve tuluma doyacak. YTÜ Müzik Kulübü Horon Ekibi tarafından sahnelenecek horon show ve Karadeniz’in efsane müzik aletleri tulum ve kemençe ile gece renklenecek. Hemen ardından da Karadeniz’in yeni sesi İmera Grubu sahne alacak. Doğulusuyla batılısıyla herkesimden öğrenci ve yöreyi Karadeniz kültürüyle kaynaştırmayı hedefleyen etkinliğe, YTÜ Rektörü İsmail Yüksek ve Karadenizli pek çok önemli isim de katılacak.

 

Gelirler Sosyal Sorumluluk Projesinde Kullanılacak

Biletlere, konser öncesi YTÜ Davutpaşa Kampüsü yemekhane binasındaki stantlarda ve konser günü kapı girişlerinden 5 TL ücret karşılığında ulaşılabilecek. Etkinlik gelirini her sene Kulüpler Birliği tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projesine destek amaçlı kullanılırken, gecenin ana sponsoru Of-Hayrat Derneği olacak.

YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Karadeniz Gecesi; 23 Mart Pazartesi günü saat 18.00’de başlayacak ve tüm öğrencilere açık olacak

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?