• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Aralık 2014

YÜREK TAKIMINDAN YÜREK DOLUSU TİYATRO

Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu bünyesinde oluşturulan Yürek Takımı Tiyatro Grubu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle “Kulaktan Kulağa” isimli oyunu sahneledi.


giresunengelsiztiyatro2

Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu bünyesinde oluşturulan Yürek Takımı Tiyatro Grubu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle “Kulaktan Kulağa” isimli oyunu sahneledi.

Belediye Engelli Birimi Sorumlusu Emine Çetinkaya yaptığı konuşmada;”Bizler için her sahne önemli ama bu akşam çok özel bir akşam. Bu gün daha heyecanlıyız daha mutlu ve umutluyuz. Sahnede olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu akşam bizleri yalnız bırakmayan herkese şükranlarımızı sunuyorum “ dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, tiyatronun toplumun en önemli sanat dallarından olduğunu belirterek; “Bu aksam güzel bir oyun izledik. Oyunda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Oyuncu arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Tiyatro hayatı anlatan bir sanattır. Hep dediğimiz gibi engel bedende değil zihindedir. Bizlerin dikkatini arkadaşlarımız çekmedi. Oyunda gecen insanın kendi kendine yaptığı engelleri gördük. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz “ şeklinde konuştu.

giresunengelsiztiyatro1Lady Augusta Gregory tarafından yazılan,:Doğan Turan ve Serkan Kayacık tarafından uyarlanan “Kulaktan Kulağa “oyununu sahneleyen ve seyircilerle buluşturan Yürek Takımı Ekibine Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri Başkan Yardımcısı Orhan Kurt tarafından verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?