• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

YUSUFELİ’DE YAŞAM FOTOĞRAF YARIŞMASI

Artvin’in şirin ilçelerinden Yusufeli düzenlediği yarışma ile değerlerine sahip çıkıyor.


U9ym5h5wYusufeli’nin doğal güzelliklerini, tarihsel ve kültürel değerlerini fotoğraf sanatının imkanlarıyla kayda geçirerek bu mirasın gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak ve insan –mekan-doğa ilişkisinin birlikteliğini tespit ederek var olan bu değerleri  geleceğe taşımak amacıyla Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, ‘Yusufeli’de Yaşam’ konulu fotoğraf Yarışması düzenleneği açıklandı. Mevsim fotoğrafları yarışmalarından sonra farklı bir formatta devam edilecek olan fotoğraf yarışmaları, ‘Yusufeli’de Yaşam’ adı altında daha kapsamlı bir konuyla yılda iki kez yapılacak.

Son Gün 19 Mayıs

Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneğinden Mustafa Reşat Sümerkan, Vedat Osmanoğlu ve Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erkin Tokgöz’ün jüri üyeliğini yapacağı yarışmanın başvuru süresi 23 Şubat’ta başladı. 18 Yaşını doldurmuş tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olan yarışmaya fotoğrafların teslim edileceği son gün ise 19 Mayıs 2015.

Yarışma şartnamesinde ayrıntılı bilgilerine yer verilen yarışmanın başvuru ve sonuçların ilan edilmesi süreci de belli kurallar çerçevesinde yürütülüyor. Buna göre yarışmaya gönderilecek fotoğrafların,  CD veya DVD ortamında, JPEG formatında olup, daha önce ödül almamış veya yayımlanmamış olması gerekiyor. Yusufeli ilçe sınırları dahilinde çekilen fotoğrafların değerlendirmeye alınacağı yarışmada birinci olan yarışmacı fotoğraf makinesi, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılar ise tablet bilgisayar ile ödüllendirilecek. Mansiyon alan yarışmacılara ise kitap seti hediye edilecek.

Fotoğraf tutkunları, yarışmanın şartnamesini www.yusufeli.bel.tr adresindeki Projelerimiz Menüsünden veya Yusufeli Belediyesi facebook hesabından temin edebilecekler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?