• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

05 Mayıs 2015

YUSUFELİ’NDE RAFTİNG ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Artvin’in Yusufeli ilçesinde düzenlenen 1. Etap Türkiye Rafting Şampiyonası tamamlandı. Renkli görüntülerin yaşandığı şampiyona kısasıya rekabete sahne oldu.


YusufeliRaftigŞampiyona-2100 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği 1. Etap Türkiye Rafting Şampiyonası güzel görüntülerle tamamlandı.

Yusufeli’nin Barhal Çayı üzerindeki Yapay Kano Parkurunda yapılan yarışların son gününde, farklı bir parkur kullanıldı ve Sarıgöl Mevkiinden Kana parkuruna kadar yarışlar yapıldı. 15 kulüpten bay ve bayan olmak üzere 100 sporcunun katıldığı yarışlar 6 kategoride gerçekleşti. Yusufeli Belediyesinin ev sahipliğinde geçtiğimiz cuma günü görkemli bir açılış töreni ile başlayan şampiyonada, heyecanlı 3 gün yaşandı. Horonlarla başlatılan yarışların açılışı gibi finali de yine horonla son erdi.

Türkiye Rafting Şampiyonasında Yusufeli Belediyesi Sporcuları Open Erkekler kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. İnönü Caddesi üzerindeki Atatürk Anıtı önünde dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi. Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları As Başkanı Fikret Yardımcı, Yusufeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Kırbıyık, Yusufeli Emniyet Amiri Onur Rasim Tokel, Teknik kurul üyesi Erdoğan Buçan, Belediye Meclis üyeleri Yılmaz Özdemir ve Cengiz Furat ile Gelişmekte Olan Spor Branşları Yönetim Kurulu Üyesi İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı’nın yerine babası Mustafa Yazıcı yarışmada derece alan sporculara madalya ve kupalarını takdim ettiler.

YusufeliRaftigŞampiyona-3Yarışmanın sonuçları ise şu şekilde gerçekleşti;

OPEN ERKEKLER:
1. Rize Çaykur Spor
2.Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü
3.Ardeşen Spor Kulübü

U-23 ERKEKLER:
1.Exremetürk Gençlik Spor
2.Rize Belediye Spor Kulübü

U-23 BAYANLAR:
1.Munzur Fırat 1
2.Munzur Fırat 2

U-19 ERKEKLER:
1.Rize Belediye Spor Kulübü
2.Rize Çaykur Spor
3.Ardeşen Belediye

U-19 BAYANLAR:
1.Extermtürk Gençlik Spor
2.Munzur Adrenalin Doğa Sporları G.S.K

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?