• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ZEYTİNBURNU HAMSİYE DOYDU

Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Radyo Festivali’ne binlerce vatandaş akın etti. Radyo kanallarını ve dinleyicilerini ağırlayan Zeytinburnu Meydanı’nda 15 bin kişiye hamsi dağıtıldı.


ZeytinburnuHamsiyeDoydu-3İstabulu’un Zeytinburnu ilçesinde düzenlenen Geleneksel Radyo Festivali’nde vatandaşlar hamsiye doyduTRT Kent FM’den canlı yayınlanan festivale; Kral FM, Best FM, Radyo Viva gibi birçok ulusal ve yerel radyo kanalları katıldı. Fatih Mühürdar’ın, Şehr-i İstanbul programıyla başlayan Radyo Festivali, Radyo Viva’dan Doğan Canlı’nın programıyla devam etti.

Birçok folklor grubunun katıldığı festivale, Karadeniz’in ünlü horon oyunu damga vurdu. Yüzlerce kişinin kemençe eşliğinde horon teptiği festivale, Mehmet Ay, Ali Gedik ve Baransel gibi ünlü sanatçılar, türküleriyle renk kattı.

ZeytinburnuHamsiyeDoydu-1Festivalin Vazgeçilmez Adresi Zeytinburnu

Festivalle birilikte gerçekleştirilen Hamsi Şöleni’nde 15 bin kişiye hamsi dağıtıldı. Binlerce vatandaşın hamsiye doyduğu festivale, İstanbul’un birçok semtinden vatandaş katıldı.

Dokuz gün boyunca, TRT Kent FM, Kral FM, Best FM, gibi 20’ye yakın ulusal ve yerel radyo kanallının canlı yayın yağacağı Radyo Festivali, 29 Mart Pazar günü 10 bin kişilik çiğ köfte Şöleni, 4-5 Nisan günü ise 20 bin kişilik Rumeli Böreği ve Türkistan Pilavı Şöleni ile devam edecek.

ZeytinburnuHamsiyeDoydu-2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?