• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ZİLKALE’DE SENFONİK KONSER RESİTALİ

Tarihi Zilkale’de Çamlıhemşin Pastacılar Festivali bünyesinde Turkey Symphony Orchestra tarafından senfonik türküler konseri düzenlendi.


ZİLKALE’DE-SENFONİK-KONSER-RESİTALİ-2Zilkale tarihi bir ana daha sahne oldu. Çamlıhemşin Pastacılar Festivali bünyesinde yapılan gerçekleştirilen Turkey Symphony Orchestra Zilkale’de, halk müziği eşliğinde senfonik nağmelerle bezenmiş bir konser verdi.

ZİLKALE’DE-SENFONİK-KONSER-RESİTALİ-4İki asırlık pastacılık sektörü geçmişine sahip olan Çamlıhemşin’de, Çamlıhemşin Eğitim ve Kültür Derneği ve Aral Group işbirliği ile bu yıl ilki düzenlenen ve Çamlıhemşin Pastacılar Festivali bünyesinde organize edilen Zilkale’de Turkey Symphony Orchestra eşliğinde Anadolu motifli ve Anadolu türkülerinden oluşan bir konser verildi.

Tarihi ZilKale’de muhteşem bir seyirci eşliğinde verilen konseri Turkey Symphony Orchestra şefi Tayfun Bozok yönetti. Orkestra eşliğinde çalan müziğe Tenor Aykut Çınar türküleri ile eşlik etti. Yöresel tulumun da yer aldığı konsere seyirciler de türküleri ile eşlik ettiler. Konser öyle bir yoğun ilgi gördü ki alkışlar eşliğinde 2 kez bis yapılarak uzatıldı.

ZİLKALE’DE-SENFONİK-KONSER-RESİTALİ-3

Konser sona erdikten sonra dernek yöneticileri ve festival görevlileri eşliğinde kapanış pastası kesildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?